Kültür & Sanat

Kişisel Gelişim Kitapları

Son yıllarda kitapçıların en üst raflarında görmeye alışık olmadığımız tarzda kitaplar görüyoruz. Bunların adına kişisel gelişim kitapları diyorlar. Şans eseri bunlardan birkaç tanesini okuma fırsatım oldu. Maalesef kitapları okuduktan sonra aklıma gelen ilk şey birbirlerine bu kadar çok benzeyen, cümlelerin dahi çoğunun aynı olduğu tarzda kitaplar hiç görmemiştim. Gerçek şu ki okuduğunuz zaman bir ilham alıyorsunuz, ama bu öyle çok da sağlam temellere dayandırılmış bir ilham değil. Yani çok yakın bir arkadaşın seni on dakika havalarda uçurması gibi, sonradan sönüyor.

İlgili Makaleler

Diğer bir kötü yanı ise okuduktan bir süre sonra bakıyorsunuz ki kendiniz böyle bir insan değilsiniz ve bir şeyler tarafından böyle olmaya çalıştırılıyorsunuz. İşte o zaman okuduğunuzun ne kadar gereksiz bir bilgi olduğunu anlıyorsunuz.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu