Cpanel Lisans Hatası çözümü: SSL failed v.s

Cpanel lisansınız olmasına rağmen lisans yok hatası aldığınızda ssh den güncelleme kodunu çalıştırırız “/usr/local/cpanel/cpkeyclt“, ancak çalışmayabilir yada bazen karşımıza aşağıdaki hatalar gelebilir. Bu konumuzda karşılaşabileceğimiz hataları ve çözümlerini ele alacağız.

Örnek bir hata: “Transition to SSL failed: SSL connect attempt failed error *…”

Yada…

Updating cPanel license…Done. Update Failed!
Error message:
A License check appears to already be running.
Building global cache for cpanel…Done

Bu tarz hataları çözmek ve cpanel lisansınızı aktif edip whm yada cpanele girerek çalışmalarınızı yapmak istiyorsanız tek bir kod hayatımızı kurtarabilir. Aşağıdaki cpanel update yada kurulum ne haltsa tam emin değilim çalıştırın ve bitmesini bekleyin, sonrada whm yada cpanel emrinize amade..

Bu çözüm sizde çalışmadıysa aldığınız hatayı konu altından yorum olarak bize iletin, gerekli deneme yada çalışmaları yaparak hatanın çözümü için konuyu güncelleyeceğim.

2 YORUMLAR

 1. Denedim fakat olmadı şu şekilde uyarı alıyorum 🙂
  Updating cPanel license…Done. Update Failed!
  Error message:
  Transition to SSL failed: SSL connect attempt failed error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed

  Building global cache for cpanel…Done

  • Lisansin gecerli oldugunu kontrol ettiniz mi ? eger lisansi guncellemediyseniz yani aylik yada yillik odemesini yapmadiysaniz bu islem bir ise yaramayacaktir.

Bir Cevap Yazın