En İyi Süt Hangisi? 1

En iyi süt hangisi uzun yıllardır sorulan bir soru. Tabii ki her zaman en iyisi doğal olan anne sütü olarak kabul edilse de, bulmak pek kolay değil ve satılanlar da fahiş fiyatta oluyor. Doğal olarak insanlar çeşitli markalara ve süt türlerine yöneliyor.

Benzer içerikler

En Yeni Resimli Güzel Sözler – Anlamlı, Etkileyici Sözler

Aşk Şiirleri – En Güzel Romantik Resimli Aşk Sözleri

Resimli Yeni Evli Çiftlere Tebrik Mesajları – Evlilik Tebrik Mesajları

Evlilik Teklifi Sözleri – Güzel Evlenme Teklifleri, Resimli Evlilik Teklifleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı – 23 Nisan Sözleri

Marka bazında baktığımızda, en iyi sütün yörenize en yakın yerde üretilen süt olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle bu sütlerin nakliye aşaması uzun sürmüyor ve kısa sürede en taze biçimde raflara geçiyorlar. Ayrıca raf ömrü bitenler de kısa sürede yenisiyle değiştiriliyor.

Ayrıca sütteki en önemli şey de yağ denilebilir ve süt alırken yağ oranına dikkat etmek gerekiyor. Süt üreticileri maliyetten kısarak yağ oranını azaltsa da, süt alırken yağ oranına dikkat edin ve yüksek olmasına önem verin. Tabii ki sağlık sorunlarınız varsa light sütleri de kullanabilirsiniz.

en-iyi-sut-markasi

Keçi Sütü mü, İnek Sütü mü?
Çiğ süt aslına bakılırsa her zaman en iyi süttür çünkü pastorize edilen sütteki neredeyse tüm yararlı mikroplar, enzimler yok oluyor ve süt, süt olmaktan çıkıyor. Ama günümüzde maalesef insanlar buna her daim ulaşamıyor.

Bunun dışında son günlerde eşek sütü çok moda oldu ve eşek sütü, pek çok hastalığa iyi geliyor. Keçi sütü ise midesi hassas insanlar için epey yararlı ve bakteri miktarı da, sağlıklı bir ineğin sütüne göre daha az.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.