Kurban Bayramı tatili ile birlikte İstanbul’un sokakları boşaldı. Bayramda İstanbul’da nereler gezilmeli sizler için derledik.

Bayram tatili fırsat bilen İstanbul’da yaşayan kişilerin çoğu başka yerlere gittti. An itibari ile İstanbul sokakları bayram nedeniyle normal günlere göre oldukça boş. Bayramda İstanbul’da kalanlar tatile gidemediklerine üzülse de İstanbul’un tadını çıkaracak zamanlara sahip oldular. Klasik İstanbul trafiği, gürültüsü, kalabalık ulaşımı yerini sessiz sakin ve huzurlu bir yere bıraktı. İstanbul’a bayramda gelecekler veya İstanbul’da kalanların doya doya şehrin tadını çıkarabilecekleri gezilecek en güzel yerleri aşağıdan bulabilirsiniz.

Bayramda İstanbul’da Nerelere Gidilir?

Adalar

Arap turist akımına uğrayan normal zamanda gittiğinizde hiçbir tat alamadığınız adalara gitmek için en uygun zamanlarda biri de bayram tatilidir. Bayramda ada sokakları daha sakin ve huzurludur. Kurban Bayramında evde oturup sıkılmak yerine hazır havalarda güzelken adalara gidebilirsiniz. Ayrıca yüzmek isterseniz adalarda yer alan plajlarda denize de girebilirsiniz. Ada sokaklarında bisiklet sürebilir, doğa parkında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

Adalar 1024x528 Bayramda İstanbul'da Nerelere Gidilir? Seyahat  istanbulun bilinmeyen gezilecek yerleri bayramda nereye gidilir 2018 bayramda nereler ücretsiz bayramda nereler açık Bayramda İstanbulda Nerelere Gidilir bayramda gidilecek yerler 2018 bayramda gidilecek sakin yerler bayramda gezilecek yerler istanbul 2018 bayram eğlenceleri istanbul
Adalar

Taksim, Galata Kulesi

İstanbul denilince akla ilk gelen yerlerden olan Taksim ve Galata Kulesi bayramda sakin olacak yerler arasında. Bayramda Taksim sokaklarında kalabalık insan topluluğundan arınmış bir şekilde doya doya nostaljinin tadını çıkarıp yürüyebilirsiniz. Taksim sokaklarını gezdikten sonra Galata Kulesi’ne çıkıp İstanbul’un en tepeden izleme keyfine de varabilirsiniz.

Taksim Galata Kulesi 1024x660 Bayramda İstanbul'da Nerelere Gidilir? Seyahat  istanbulun bilinmeyen gezilecek yerleri bayramda nereye gidilir 2018 bayramda nereler ücretsiz bayramda nereler açık Bayramda İstanbulda Nerelere Gidilir bayramda gidilecek yerler 2018 bayramda gidilecek sakin yerler bayramda gezilecek yerler istanbul 2018 bayram eğlenceleri istanbul
Taksim, Galata Kulesi

Balat, Kuzguncuk

Tarih ile içice girmiş sokaklar, Rum esintisinin yaşandığı mimarilere tanık olmak için Balat ve Kuzguncuk sokaklarını gezebilirsiniz. Balat’ın tarihi sokakları ve ünlü kahvecileri özellikle son zamanlarda birçok kişinin ilgi odağı oldu. Doksanlı yılların nostaljisini yaşamak için ise Üsküdar Kuzguncuk sokaklarını gezebilirsiniz. Balat ve Kuzguncuk sizi alıştığınız İstanbul görüntüsünden öteye götürecek, sokaklarda dolaşırken keyif almanızı sağlayacaktır.

Balat Kuzguncuk 1024x683 Bayramda İstanbul'da Nerelere Gidilir? Seyahat  istanbulun bilinmeyen gezilecek yerleri bayramda nereye gidilir 2018 bayramda nereler ücretsiz bayramda nereler açık Bayramda İstanbulda Nerelere Gidilir bayramda gidilecek yerler 2018 bayramda gidilecek sakin yerler bayramda gezilecek yerler istanbul 2018 bayram eğlenceleri istanbul
Balat-Kuzguncuk

Ortaköy, Eminönü, Kadıköy

Normal günlerde oldukça kalabalık olan Ortaköy, Eminönü ve Kadıköy sokakları bayramda oldukça sakin olacaktır. Eminönü’de balık yiyip, Ortaköy’de kumpir yiyebilir, Kadıköy sokaklarında rahatça dolanabilirsiniz. Ayrıca rıhtımda dolaşıp doğa ve denizin huzurunu da içinize çekebilirsiniz.24 saat boyunca akışı hiç durmayan bu bölgelerde kalabalık olmadan denizin ve manzaranın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için bayramda mutlaka uğramanızı öneririz.

b0df3b3893 1024x768 Bayramda İstanbul'da Nerelere Gidilir? Seyahat  istanbulun bilinmeyen gezilecek yerleri bayramda nereye gidilir 2018 bayramda nereler ücretsiz bayramda nereler açık Bayramda İstanbulda Nerelere Gidilir bayramda gidilecek yerler 2018 bayramda gidilecek sakin yerler bayramda gezilecek yerler istanbul 2018 bayram eğlenceleri istanbul
Ortaköy, Eminönü, Kadıköy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.