FutbolYaşam rehberi

Futbol Ahlakı Neden Önemlidir?

Her spor, doğumundan sonra bir ahlak ilkesi benimseyerek halk tarafından kabul görür. Basketbol’da böyledir Amerikan Futbolu’da. Bugün İngiltere, belki de dünyann her bakımdan en kaliteli Futbol ligine sahip. Bunun tek nedeni tabii ki futbolcu kalitesi veya oyun kalitesi değil. Futbol ahlakı sayesinde İngiltere bugün kendi ülkelerinden olmayan milyonlarca hayran kitlesine sahip.

Stadyumdaki oyunun kalitesi, futbolcuların kişisel ve toplu olarak becerileri elbet oyundan alınan zevkin büyük bir parçası. Fakat unutmamak gerekir ki iyi bir ahlak, yenilen takımın taraftarını dahi alkışlatabilir, alkışlatmalıdır. İşte o zaman futboldan aldığımız zevki doruklara çıkartarak diğer insanlara da bunu teşvik edebiliriz. Tabii teşvik ettiğimiz insanlara da futbol ahlakını en iyi şekilde öğreterek futbolun geleceğine de yön verebiliriz.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu