CentosSsh/Putty

“Host key verification failed” rsync bağlantı hatasının çözümü

SSH de “Host key verification failed” hatası ile karşılaştığım rsync bağlantı hatası ile karşıma çıkan bu sorunun çözümünü aşağıdan bulabilirsiniz.

Ben bu hatayla karşılaşmam sshpass kullandığım bir rsync sorgusuyla oldu. Crontab ile hazırladığım hazır betik sayesinde burda göreceğiniz gibi mysql yada dosya yedekliyorum. Ancak bazı durumlarda yukarıdaki hata söz konusu olunca çözümünü aşağıdaki kodu hata aldığımız betiğin üzerine koymakla çözebilirsiniz. Yada ssh terminalı üzerinden hata aldığınız kodu çalıştırmadan önce aşağıdaki kodu çalıştırıp tekrar deneyin, düzelmesi gerekiyor.

ssh-keyscan -t rsa BAGLANILACAK_SUNUCU_IP >> ~/.ssh/known_hosts

BAGLANILACAK_SUNUCU_IP: Bu kısma bağlantı yaparken hata veren sunucunun İP adresini yazın. Bundan sonra bu hatadan kurtulacaksınız.

Eğer bu hatayı farklı yerlerde alıyorsanız yorum kısmından bize yaşadığınız sorunu ve kullandığınız kodu yazın, sorunu beraber çözmeye çalışalım.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu