Teknoloji ve yaşam

30 ülke arasında lideriz!

Lider olduğumuz konular ne yazık ki genelde bizim muzdarip olduğumuz meseleler. Bunlardan birisi hatta en önemlisi diyebiliz; telefon bağımlılığı. Türkiye, son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte oldukça fazla akıllı telefon kullanıcı sayısına ulaştı. Neredeyse her şeyin akıllılaşma evresine girdiği günümüzde, en büyük problemimiz telefon. Bir araştırma şirketinin 30 ülke içerisinde yaptığı araştırmaya göre Türkiye’deki akıllı telefon sahipleri, günde 71 kez, bu da demek oluyor ki 15 dakikada bir telefonuna bakma ihtiyacı hissediyor. 

Haberde yer alan bilgilerden bir diğeri ise, Türkiye’deki her akıllı telefon kullanıcısından birisi telefon bağımlısı. Bu haber çok sürpriz olmadı diye düşünüyorum. Dışarıya gittiğimiz zaman hemen hemen her yerde bu bağımlılığın emarelerine rastlıyoruz. Arkadaş arasında dahi bu bağımlılığın eserlerini görüyoruz.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu