Teknoloji ve yaşam

Bilgisayarınızı yaz sıcaklarından koruyun

Masaüstü ve leptop farketmeksizin yazın en büyük tehlikelerinden biridir performans düşüklüğü. Hatta bazen fazla ısınmaya bağlı donanım dahi kaybedebilirsiniz. Yaz sıcaklarından  bilgisayarınızı korumak için ilk yapmanız gereken şey kasa veya monitörünüzü herhangi bir cisime yaklaştırmayacak şekilde konumlandırmak. Aynı şekilde leptoplarda da bu geçelerli. Bu sayede karşı cismin ısısının bize geçmesini engellemiş oluruz. Diğer bir önlem ise bilgisayarın içinde hava dolaşımının sağlıklı olmasına özen göstermek. Bu da bilgisayarların ısınmasında büyük etkenlerden birisi.

Bunu sağlamak için ilk olarak bilgisayarımızı bilgisayarcağıya götürüp kasamızı temizlettirmeliyiz. İçerideki kir, toz vs ortadan kalkmış olur. Ve bu bakımdan sonra bilgisayarımızı 6 ayda bir temizlettirmeliyiz. Çünkü içeride birikten atıklar donanımınızdan tam verim almanızı engeller.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu