Teknoloji ve yaşam

Cep Telefonu Bölümünü Elden Çıkardı!

Uzun süredir cep telefon bölümünden istenilen verimi alamayan Microsoft, cep telefonu bölümünü iPhone model üretim fabrikası olarak biline Foxconn’a sattı. Beklenen bu gelişme karşısında mağdur durumuna düştüğünü düşünen Microsoft Phone kullanıcılarının içinin rahat olmasını söyleyebiliriz. Çünkü Microsoft, kendi işletim sistemini kullanan telefonlara desteğini sürdürecek lakin artık piyasada Microsoft’a ait Nokia firmasının telefonlarını göremeyeceğiz.

Satış Foxconn’un şirketlerinden olan FIH Mobile’a tam 350 milyon dolara satıldı. 4500 çalışanınıda devredilen firmaya aktaran Microsoft’un sadece klasik telefon satış bölümünü sattığını da belirtmekte fayda var. Telefon ile ilgili sözleşmeler, yazılımlar ve servisler anlaşma karşılığı FIH Mobile’a devredilecek. Foxconn’un bu satın alma öncesinde Android üzerinde bazı incelemeler yaptığını belirtmekte fayda var. Foxconn yeni Android telefonlar ile karşımıza çıkabilir.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu