Mobil dünya

Yeni instagram 2016, yeni logosu ve yeni tasarımı hakkında!

İnstagram ‘ın değişen logo ve arayüzü ile iki gün önce tanışmıştık. Önceki tasarıma göre daha sade ve kullanıcı odaklı bir arayüze sahip olan yeni çalışma ile eski tasarıma nazaran biraz daha rahat bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Teknoloji ve internet dünyasında gerçek olan bir deyim varsa buda “ayak uydur, yoksa kaybolursun” tabiridir. Buda bir çok sosyal medya devlerinin kullanıcı odaklı gelişmesi, geliştirmesi ile mümkün olabiliyor. Suanki logo ve arayüzlerin bir kaç senede bir değişme ihtimali olduğunuda belirtelim. Teknik olarak Logo tasarımı uzun süre kalsada, kullanım kolaylığı ve günümüze ayak uydurma problemleri yüzünden uygulamalar, kullanım alanları ve ihtiyaçlara göre yenilikler her zaman yapılacaktır.

İnstagram uygulamasının logosu ve gelişimini gösteren resmi videoya aşağıdan bakabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/BFRO_5WBQfc/

İnstagram kullanan bazı kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler yapılıyor ancak bu her yeni çıkan şeyde aynı gerçekleşen bir döngü. Eski uygulamaya alışıldığı için yenisini yadırgama, ancak kullandıkça yeni uygulamayı çok beğenme gibi. Aynı şey windows XP den bir üst versiyona geçerkende yaşanmıştı, hatırlayanlar vardır.

Bu tarz yorumlar kullanıcıların dikkatini dağıtmamalı, kullanım kolaylığı, sadelik bence ınstagram için çok güzel bir gelişme olmuş. Logosunuda beğendiğimi belirteyim.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu