Teknoloji ve yaşam

Neden pahalı telefonları tercih ediyoruz?

Günümüzde telefon fiyatları maaşlara oranla bir hayli yüksek. Normal şartlarda pahalı telefonlar piyasada yer edinmekte zorlanması gerekirken, piyasayı canlı tutan etmenlerin başında ultra pahalı telefonlar geliyor. Bunun başlıca nedeni bizlerdeki, daha doğrusu bizlere empoze edilmiş bitmek bilmeyen tüketme isteği. Aldığımız telefonun özelliklerini doğru düzgün kullanamadan satıp yeni bir model ile değiştiriyoruz ve bu böyle sürüp gidiyor.

Bunun nedenlerinden bir diğeri ise toplumda yer edinmiş kişilerin pahalı tercih etmesi. Sevdiğimiz bir sanatçıda görünce bizi maddi olarak uzun süre sıkıntıya sokacak dahi olsa, belki binbir türlü borcun altında olsakta tercihimiz yine pahalı telefon oluyor. O henüz beta aşamasında dahi olmayan göz ile sayfayı kaydırma özelliğini bir gün kullanacağımızı düşünüyoruz, lakin nasıl o özelliğin açıldığını dahi öğrenemeden değiştiriyoruz bir üst modeliyle.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu