Teknoloji ve yaşam

Sürücüsüz otomobiller ne durumda?

Samsung’un ve Baidu’nun da bu sektöre gireceği haberleri yayılırken, bu konuda en somut adımları Google attı. Sürücüsüz araçlarını uzun süredir test eden Google yetkilileri, bu konuda şuana kadar herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını belirttiler. Adını duyduğumuzdan beri onlara geleceğin otomobili diye bakmamıza rağmen güvenilirliği konusunda şüphelerimiz tabii ki oldukça fazla.

Bunu dikkate alan Google yöneticileri, henüz aktif olarak faaliyete geçirmedikleri sürücüsüz otomobillerine sürücü aranıyor ilanları verdiler. Tabii bu aranan şoförler normal nitelikte şoförler olmayacaklar. Geri bildirim konusunda bilgili ve dakikada tam 40 kelime yazma kapasitesine sahip, sürücü belgesi ve yaşı uyan kişiler başvurabilecek. Bu sayede kullanılan teknolojideki aksaklıkları en minimuma indirmeyi amaçlayan Google, çok uzun süre geçmeden geleceğin otomobillerini piyasaya sürecek.

Selçuk Kılıç

Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu