Ülkelerin en önemli konularından biri olan eğitim konusunda dünya çapında en iyi sisteme sahip ülkeleri derledik. 

Benzer içerikler

Dünyanın En İyi Çikolataları Hangileri?

Dünyanın En İyi Yönetilen Ülkeleri

Dünyanın En İyi Kapaklı Telefonu Samsung’dan

Resimli Yeni Evli Çiftlere Tebrik Mesajları – Evlilik Tebrik Mesajları

Evlilik Teklifi Sözleri – Güzel Evlenme Teklifleri, Resimli Evlilik Teklifleri

Eğitim bir ülkenin gelişimini, ekonomisini, refah düzeyini, kültürünü, işsizlik oranını etkileyen en önemli konudur. Kötü bir eğitime sahip veya eğitimsiz ülkelerde gelişim de azdır. Yaşam daha kötüdür ve sanayi gelişmemiştir. Çünkü kalifiye insan sayısı azdır. Dünya çapında eğitim sistemi iyi olan ülkelerin genelde refah düzeyi iyi olmaktadır. Eğitimi iyi olan ülkelerde daha kültürlü, daha insancıl insanlar yetişmektedir. Eğitim oranı arttıkça suç oranı azalmaktadır.

Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri

Güney Kore

Her açıdan gelişmiş ülke statüsünde yer alan Güney Kore eğitim sıralamasında dünya çapında birinci sırada yer alıyor. Güney Kore eğitim sistemi sayesinde ülkenin yüzde 98’i okuryazardır. Ülkede her vatandaş eğitim sisteminde eşit yaralanıyor. Ülkenin her bölgesinde uygulanan eğitim, öğretmenleri bilgisi eşit olduğu için bireylerin hepsi aynı sistemde eğitim alıyor.

49ec94d450 1024x683 Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri Eğitim  ülkelerin eğitim sıralaması 2018 eğitimde en iyi ülkeler 2018 Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri dünyanın en iyi eğitim sistemi sıralaması dünyanın en iyi eğitim sistemi 2018 dünyada uygulanan eğitim sistemleri
Güney Kore

Japonya

Teknoloji devi olan Japonya’da her ne kadar mutsuzluk, intihar oranları fazla olsa da eğitim sistemleri oldukça kaliteli bir yapıya sahip. Bilim ,teknoloji konusunda dünya çapında işler genellikle Japonya’dan çıkmaktadır. Refah düzeyinin fazla olması eğitim sistemlerinin yapısına bağlı olarak ilerliyor.  Zorlu bir eğitim sistemi olan Japonya’da başarı ise oldukça yüksek.

Japonya Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri Eğitim  ülkelerin eğitim sıralaması 2018 eğitimde en iyi ülkeler 2018 Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri dünyanın en iyi eğitim sistemi sıralaması dünyanın en iyi eğitim sistemi 2018 dünyada uygulanan eğitim sistemleri
Japonya

Singapur

Singapur eğitim sisteminin başarılı olmasında ki en büyük neden öğretmenlerin oldukça nitelikli olması. Yapılan bir sınavda Singapur dünya çapında birinci oldu. Hem fen, matematik ve okuma becerisi dallarında tüm ülkeleri sollayan Singapur öğrencileri ülkelerinde aldıkları kaliteli eğitimi kanıtladı.

Singapur Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri Eğitim  ülkelerin eğitim sıralaması 2018 eğitimde en iyi ülkeler 2018 Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri dünyanın en iyi eğitim sistemi sıralaması dünyanın en iyi eğitim sistemi 2018 dünyada uygulanan eğitim sistemleri
Singapur

Hong Kong

Yüksek kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan Hong Kong dünya sıralamasında 4.sırada yer alıyor. Eğitim sistemleri her ne kadar İngiliz eğitim sistemine benzese de kaliteli öğretmenler ve özellikle lise döneminin özenle yürütülmesi kaliteyi arttırıcı nedenler arasında yer alıyor. Ülkede eğitime ayrılan bütçe de oldukça fazla olduğu için eşit şartlarda herkes eğitim görebiliyor. Hong Kong ülkesinde okuma yazma oranı ise 94.6’dır.

Hong Kong Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri Eğitim  ülkelerin eğitim sıralaması 2018 eğitimde en iyi ülkeler 2018 Dünyanın En İyi Eğitim Sistemine Sahip Ülkeleri dünyanın en iyi eğitim sistemi sıralaması dünyanın en iyi eğitim sistemi 2018 dünyada uygulanan eğitim sistemleri
Hong Kong

Dünyanın en iyi eğitime sahip diğer ülkeler sırası ile Birleşik Krallık, Hollanda, Yeni Zelanda, İsviçre ve Kanada’dan oluşuyor. Türkiye ise dünya çapında eğitim sıralamasında 34.sırada yer alıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.